Europejskie Centrum Doradczo - Szkoleniowe Rafał Dudzic w partnerstwie z Lokalną Grupą Działania Ziemi Kraśnickiej oraz Centrum Kształcenia Kadr Omega Marcin Kusiak, realizuje projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020
Projekt "Nowe otwarcie" realizowany jest w okresie od 01.08.2019 r. do 31.03.2022 r. na województwa lubelskiego.
Celem projektu jest utworzenie 58 nowych i trwałych miejsc pracy w regionie województwa lubelskiego przez wsparcie szkoleniowo - doradcze 60 osób (33 kobiet oraz 27 mężczyzn) oraz udzielenie:
dotacji inwestycyjnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej,
wsparcia pomostowego dla nowo powstałych firm przez okres 12 miesięcy
48 osobom (27 kobiet oraz 21 mężczyzn), w tym:
- 44 osobom (25 kobiet i 19 mężczyzn) pozostającym bez pracy, które otrzymały bezzwrotne środki na podjęcie działalności gospodarczej w programie,
- 4 osobom (2 kobiet i 2 mężczyzn) pracującym, znajdującym się w trudnej sytuacji na rynku pracy,
- zamieszkałym na terenie województwa lubelskiego (w rozum. KC) do 30 czerwca 2021 r.
Rezultatem projektu jest utworzenie 58 miejsc pracy (48 nowo powstałych działalności gospodarczych i minimum 10 miejsc pracy) w ramach udzielonych z EFS środków na podjęcie działalności gospodarczej.
Kryteria uczestnictwa w projekcie:
- Grupą docelową projektu jest 60 osób (33 kobiety oraz 27 mężczyzn) w wieku 30 lat i więcej zamieszkujących na terenie województwa lubelskiego w rozumieniu
- Kodeksu Cywilnego, pozostających bez pracy, zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, z wyłączeniem osób zarejestrowanych jako przedsiębiorcy w KRS, CEIDG lub prowadzących działalność na podstawie odrębnych przepisów (w tym m.in. działalność adwokacką, komorniczą lub oświatową) w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu.
Grupa docelowa:
- Osoby bezrobotne (w tym zarejestrowane w urzędzie pracy jako bezrobotne), bierne zawodowo, zwłaszcza te, które znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, tj.:
- osoby starsze (w wieku 50 lat i więcej),
- kobiety,
- osoby z niepełnosprawnością,
- osoby długotrwale bezrobotne,
- osoby o niskich kwalifikacjach
- przy czym co najmniej 60 % UP będą stanowiły osoby z ww. grup od lit. a) do lit. e),
- mężczyźni w wieku 30 – 49 lat, pod warunkiem, że nie będą oni stanowili więcej niż 20 % ogółu bezrobotnych objętych wsparciem, a nie ogółu uczestników oraz nie należą do kategorii wskazanych w pkt. 1. w lit. c) – e) oraz w pkt 3. i pkt 5.,
- imigranci (w tym osoby polskiego pochodzenia),
- reemigranci,
- osoby odchodzące z rolnictwa i ich rodziny,
- osoby pracujące, w tym tzw. ubogie pracujące, osoby zatrudnione na umowach krótkoterminowych, pracujące w ramach umów cywilnoprawnych (zlecenie/o dzieło), których miesięczne zarobki nie przekraczają wysokości minimalnego wynagrodzenia w miesiącu poprzedzającym dzień przystąpienia do projektu.
Projekt obejmuje następujące formy wsparcia:
- Szkolenie ABC Przedsiębiorczości - 40 godzin/grupę,
- Indywidualne doradztwo z zakresu opracowania biznesplanu - 12 godzin/osobę,
- Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej - 27.000,00 zł./osobę ,
- Wsparcie pomostowe finansowe - 12 miesięcy - 2.100,00 zł./osobę/miesiąc na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności, m.in. składek ZUS, kosztów prowadzenia księgowości, wynajmu, reklamy, materiałów biurowych, paliwa itp.
- Wsparcie pomostowe - doradztwo biznesowe - 12 godz./osobę.
Więcej informacji:
tel. 518-808-886
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Biuro projektu: ul. Dulęby 7/14, 20-357 Lublin
Dokumenty Rekrutacyjne:
- Formularz Rekrutacyjny .doc
- Formularz Rekrutacyjny .pdf
- Karta Oceny Doradcy Zawodowego
- Regulamin Rekrutacji
- Karta Oceny Formularza Rekrutacyjnego
- Umowa O Udzielenie wsparcia
- Wzór Biznesplanu
- Karta Oceny Biznesplanu
- Regulamin Przyznawania Wsparcia Na Rozwój Przedsiębiorczości